Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

Allergoloogia-immunoloogia keskus

Allergoloogia-immunoloogia keskuses tegeletakse erinevate immuunsüsteemi häirete, sh allergiahaiguste ja immuunpuudulikkuse diagnostika ja raviga. Oleme ainus allergoloogia-immunoloogia erialaüksus kogu Eestis, meie keskuses võtab vastu ka lasteallergoloog. 

Allergoloogia keskus

Meie eesmärgiks on tagada nii allergiaga kui ka primaarse (ehk kaasasündinud) immuunpuudulikkusega patsientidele parim tõenduspõhine ja kompleksne ravi Eestis. Meile on oodatud vastuvõtule nii lapsed kui täiskasvanud.

Nii allergoloog-immunoloogi kui lasteallergoloogi vastuvõtule saab läbi e-konsultatsiooni (perearst vormistab digisaatekirja).

Allergiahaiguste diagnostika ja ravi

Meie juurde on oodatud lapsed ja täiskasvanud, kellel on juba diagnoositud mõni allergiline haigus või on selle kahtlus. Keskuses diagnoositakse, ravitakse ja nõustatakse allergilise nohu, astma, allergiliste nahalöövete, urtikaaria ning toiduallergia ja/või -talumatusega lapsi ja täiskasvanuid. Teeme ka ravimiallergia uuringuid ning võimalusel taastame taluvuse allergiat põhjustanud ravimi suhtes.

Allergiahaiguste põhjustajate leidmiseks kasutame nii nahatorketeste, epikutaanteste (ehk aplikatsioonteste) kui ka vereanalüüsist spetsiifiliste antikehade määramist. Kopsumahu ning hingamisteede läbitavuse hindamiseks forsseeritud hingamisel kasutame spirograafiat ning hingamisteede allergilise põletiku hindamiseks kasutame fraktsioneeritud lämmastikoksiidi sisalduse määramist väljahingatavas õhus (FeNO).

Meil on ka aastatepikkune allergeenspetsiifilise immuunravi kogemus õietolmu-  ja olmetolmulestaallergiaga patsientide raviks. Lisaks teeme immuunravi putukamürgi allergeenide suhtes. Allergeenspetsiifiline immuunravi on tänapäeval ainus haiguse kulgu mõjutav ravi, mis annab tolerantsuse allergiat põhjustanud allergeeni suhtes. Allergeenspetsiifilist immuunravi teeme nii lastele kui täiskasvanutele.

Primaarne immuunpuudulikkus

Üheks polikliiniku eesmärgiks on primaarse immuunpuudulikkusega patsientide varaseim võimalik diagnoosimine ja kompleksne ravi.

Immuunpuudulikkuste ravis rakendame kaasaegseid diagnostika ja ravimeetodeid ning harvem esinevate vormide korral kaasame vajadusel ka spetsialiste väljastpoolt meie haiglat.

Primaarse immuunpuudulikkuse (PID) korral esineb kaasasündinud geneetilise defekti tõttu mõne immuunsüsteemi osa puudulikkus või funktsiooni häire. PID võib avalduda näiteks ebatavalise haigustekitaja, ebatavalise haiguskulu või -kestusega infektsioonidena või sageli korduvate infektsioonidena.

Soovitame konsulteerida primaarse immuunpuudulikkuse spetsialistiga, kui Teil esineb kaks või enam loetletud ohumärki:

  • neli või enam ägedat keskkõrvapõletikku aastas
  • kaks või enam ägedat põskkoopapõletikku aastas
  • kaks või enam kuud antibiootikumravi olulise mõjuta
  • kaks või enam kopsupõletikku aastas
  • kasvu- ja kaaluiibe puudulikkus lapsel
  • korduvad sügavad naha või siseorganite mädapõletikud
  • pidev seeninfektsioon suus või nahal
  • infektsioonide kontrollimiseks vajalik ravi veenisiseste antibiootikumidega
  • kaks või enam invasiivset infektsiooni, sealhulgas septitseemia
  • immuunpuudulikkuse esinemine perekonnas
Allergoloogia-immunoloogia keskus
Pärnu mnt 104, Tallinn

Töötajad

Krista Ress
Krista Ress
Juhataja
Telefon:
E-mail:
krista.ress [at] itk.ee