Vaegnägijatele
Registratuur ja info:

Onkoloogiakeskus

Onkoloogiakeskuses ravime süsteemse raviga kõiki kasvajapaikmeid, välja arvatud hematoloogilised kasvajad. Ravi toimub nii ambulatoorses, päevaravi kui ka statsionaarses vormis.

Onkoloogiakeskus

Ravile suunab Teid meie haigla onkoloog. Enne onkoloogilise ravi alustamist läbib patsient uuringud. Pahaloomuliste kasvajate diagnostikas kasutame kõige kaasaegsemaid uuringumeetodeid.

Kasvajalisi haigusi käsitletakse multidistsiplinaarselt – esmase onkoloogilise raviplaani koostab onkoloogiline konsiilium. Süsteemne ravi võib olla kas patsiendi ainukeseks raviviisiks või siis toimuda multimodaalse ravi ühe osana enne või pärast kirurgilist või kiiritusravi.

Alates 2010. aastast teeme koostööd Soome parimate onkoloogidega, kes vajadusel meie patsiente nõustavad ning ka ravivad.

Meil toimib onkoloogi ööpäevaringne valve – olemas on 24-tunnine onkoloogi väljakutse ja konsultatsiooni võimalus.

Ambulatoorne ravi

Ambulatoorsele ravile kuuluvad patsiendid, kes on heas üldseisundis ja kelle ravi koosneb suukaudsetest ravimitest või kuni 4-tunnisest tilkinfusioonist. Patsient peaks kindlasti ravipäevaks varuma rohkem aega. Võib juhtuda, et on vaja teha lisaanalüüse või ravi manustamine ei kulge plaanipäraselt patsiendi isikupära tõttu.

Päevaravi

Päevaravi on mõeldud patsientidele, kes peavad ravi või uuringu tõttu haiglas viibima vaid lühikest aega (4−10 tundi). Ravi kestel on tagatud pidev raviõe teenus, kardinaga eraldatud mugav toolvoodi ning televiisori vaatamise võimalus. Ravi lõppedes lubatakse patsient samal päeval koju.

Statsionaarne ravi

Pikemaid ja intensiivsemaid raviskeeme kasutame statsionaarses onkoloogiaosakonnas (11 voodikohta). Samuti ravime onkoloogia statsionaaris keemiaravist tingitud tüsistusi, mille puhul on vajalik haiglaravi.

Nii päevaravis kui ka statsionaaris on patsientidel võimalik tutvuda keemiaravi käsitleva kirjandusega ning küsida nõu või arutada oma probleeme  kogenud õega.

Tänu toetavatele ravimitele on keemiaravi talumine oluliselt paranenud ning varem raviga kaasnenud pidevat oksendamist ning tohutut jõuetust esineb üliharva. Eduka ravi kõrval on onkoloogilisele haigele hindamatu tähtsusega soe, mõistev ja toetav suhtumine. See on ka eesmärk, mille suunas onkoloogiakeskus töötab.

Palliatiivravi

Onkoloogia eriala kätkeb endas ka palliatiivravi arendamist ning onkospetsiifilise ravi ammendanud patsiendi elukvaliteedi tagamist. Meie keskus teeb koostööd õendus- ja hooldusabikliinikuga.

Onkoloogiakeskus
Pärnu mnt 104

Töötajad

Kristiina Ojamaa
Kristiina Ojamaa
Keskuse juhataja
E-mail:
kristiina.ojamaa [at] itk.ee
Kerlyn Kotkas
Õendusjuht
Telefon:
E-mail:
kerlyn.kotkas [at] itk.ee
Kadri Sibrits
Sekretär
Telefon:
E-mail:
kadri.sibrits [at] itk.ee